• Biography

2. září 2014 v 18:11 | ~ K.
Demetria Devonne "Demi" Lovato (* 20. srpna 1992, Albuquerque, Nové Mexiko, Spojené státy americké) je americká zpěvačka, herečka a skladatelka. Její první role byla v televizním seriálu pro dětiBarney & Friends. V roce 2008 získala hlavní roli v televizním filmu Camp Rock, kde ztvárnila Mitchie Torres. V roce 2008 podepsala smlouvu z Hollywood Records a vydala své debutové, studiové album Don't Forget. Album se umístilo na druhém místě v hitparádě Billboard 200 a v první týden prodeje bylo prodáno na 89 tisíc alb, toto album bylo označeno jako zlaté. V roce 2009 hrála v seriálu Sonny ve velkém světě, kde ztvárnila hlavní roli Sonny Munroe, seriál byl vysílán na Disney Channel. Ve stejný rok také vydala své druhé album, Here We Go Again. Toto album prvně debutoval na prvním místě v americkéBillboard 200.
Po vydání několika dalších filmů se Lovato rozhodne v roce 2010 dát si pauzo od herecké kariéry i zpěvácké kariéry a zažívá nejhorší rok svého života. V roce 2011 vydává její 3 studiové album, kterýmu dala název Unbroken, toto album se zabývá jejími potížemi, zejména její první singl z tohoto alba Skyscraper (píseň). V roce 2012 se stane porotce druhé řady amerického X Factoru a po ukončení X Faktoru Demi pracuje na svém čtvrtém albu, kterému dala jednoduchý název Demi, který vyšel v roce 2013 a jeho první singl byl Heart Attack.
Během své hudební kariéry zahájila Lovato několik koncertních šňůr. V roce 2008 byla před skokanem na tůrné Jonas Brothers a jejich Burnin' Up Tour a téhož roku také byla před skokankou Avril Lavigne a jejího The Best Damn World Tour. Skoro o rok později se Dami pustila do svého vlastního turné, kterému dala název Demi Live! Warm Up To a dalé pak měla další čtyři propagační turné. Během své hudební kariéry získala několik ocenění a nominací. Mimo svou práci se také Demi věnuje filantropickým aktivitám prostřednictvím charitativních akcí, nejčastěji se věnuje životnímu prostředí.
V roce 2009 Demi chodila krátce s bývalým kytaristou Metro Station, Tracem Cyrusuem. V roce 2010 začala chodit s Joem Jonasem , se kterým se setkala při natáčení filmu Camp Rock v roce 2007. 24. května 2010 potvrdila přes svůj oficiální Twitter , že už spolu nejsou. V rozhovoru s US Weekly, Joe Jonas uvedl: "Věděli jsme, že jít do našeho milostného vztahu nemusí být jednoduché. Uvědomuji si, že po našem společně stráveném čase mám pocit, že se starám mnohem více o naše přátelství právě teď. Byla to moje volba se rozejít, ale mám ji rád jako kamarádku. Byla tu pro mě, když jsem ji potřeboval. I nadále budu její přítel a budu tu pro ni."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama